Kur'ani Mücahede'ye Hoşgeldiniz

     Kur'ân-ı Kerîm
"Doğrusu, temizlenip arınan felah bulmuştur."
(A'la, 14)

     Mücahede
· Ana Sayfa
· Abonelik Formu
· Abonelik Kayıtları
· Bizi Önerin
· E-Dergi
· E-Kitap
· Evrensel Mesaj
· Haber Arşivi
· Hesabınız
· Kavramlar_
· Kitap Siparişi
· Kur'an Meali
· Köşe Yazıları
· Sesli Meal Dinle
· Tefsir Çalışması
· Videolar
· İletişim

     Kısa Mesaj

Sadece Üye Girişi Yapmış Olanlar Sohbet Edebilir. Lütfen Giriş Yapın ya da Üye Olun.

     Kitap Siparişi


· Ana Menü
· Mücahede Yayınları

     Ücretsiz Abonelik
Ücretsiz Abonelik
İçin Tıklayınız

     Eski Haberler
29.12.14
· Kur'ani Mücahede Dergisi 42. Sayısı Çıktı!
15.09.14
· Kur'ani Mücahede Dergisi 41. Sayısı Çıktı!
08.07.14
· Kur'ani Mücahede Dergisi 40. Sayısı Çıktı!
09.04.14
· Kur'ani Mücahede Dergisi 39. Sayısı Çıktı!
16.01.14
· Kur'ani Mücahede Dergisi 38. Sayısı Çıktı!
09.11.13
· Kur'ani Mücahede Dergisi 37. Sayısı Çıktı!
19.01.13
· Kur'ani Mücahede Dergisi 34. Sayısı Çıktı!
10.11.12
· Kur'ani Mücahede Dergisi 33. Sayısı Çıktı!
02.09.12
· Kur'ani Mücahede Dergisi 32. Sayısı Çıktı!
12.05.12
· Kur'ani Mücahede Dergisi 31. Sayısı Çıktı!
18.02.12
· Kur'ani Mücahede Dergisi 30. Sayısı Çıktı!
09.02.12
· YÜCE ALLAH'A RAĞMEN KANUN VE YASALAR YAPARAK ULUHİYYET İCRA EDEN LAİK BAŞBAKAN ERDOĞAN'DAN MÜSLÜMANLARI ŞOK EDEN AÇIKLAMALAR...!
02.12.11
· Kur'ani Mücahede Dergisi 29. Sayısı Çıktı!
16.11.11
· DEPREM... İLÂHİ UYARI!
30.06.11
· ''HAKİMİYET ANCAK ALLAH’INDIR'' KEMALİST SİSTEMİN MİLLETVEKİLLERİNE
10.06.11
· KEMALİST SİSTEMİN İLERİ GELENLERİNE
07.05.11
· TAĞUT REDDEDİLMEDEN ALLAH’A İMAN EDİLMEZ
08.04.11
· İstiklal Marşı’nda Ayağa Kalkmayana Hapis!
04.04.11
· KUR'ÂNİ SORUMLULUK VE RASUL'E SAYGI
05.03.11
· KEMALİST TAĞUTİ SİSTEMİN BAŞBAKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN’A
02.02.11
· KEMALİST SİSTEMİN CUMHURBAŞKANI ABDULLAH GÜL’E
24.01.11
· Kur'ân'daki Rasul Hz. Muhammed (as)’a İman Edin
10.12.10
· Kavramlar Bölümüne ''Şefaat'' Kavramı Eklendi
20.08.10
· SAMİRİ’NİN GÜNÜMÜZ TEMSİLCİLERİ İŞ BAŞINDA
18.08.10
· KÜFÜR ARASINDA TERCİH ŞAŞKINLIĞI: Ne Evet Ne Hayır! Küfrü Tümden Reddetmek
21.07.10
· İspanya Meclisi 'Hayır' Dedi!
04.06.10
· Fethullah Gülen: İsrail'den izin almalıydılar
12.05.10
· Fransa Çarşaf Yasağı İçin Düğmeye Basıyor
19.09.09
· Tüm İslam Aleminin Ramazan Bayramı Mübarek Olsun
20.08.09
· 2009 Ramazan Ayı Oruç Başlangıcı

Eski Haberler

Kurani Mücahede: Forum

Kur'ani Mücahede :: Başlık Görüntüleniyor - TEKEL İŞÇİSİNE 4C ZULMÜ
 YardımYardım   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   GirişGiriş 

TEKEL İŞÇİSİNE 4C ZULMÜ

 
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Kur'ani Mücahede Forum Ana Sayfası -> Güncel Haberler
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
ibrahim_shinasi
Yeni Üye
Yeni Üye


Kayıt: Sep 21, 2006
Mesajlar: 10

MesajTarih: Cmt Oca 30, 2010 8:42 am    Mesaj konusu: TEKEL İŞÇİSİNE 4C ZULMÜ Alıntıyla Cevap Ver

TEKEL İŞÇİLERİNİN EYLEMİ 50.GÜNÜE YAKLAŞIYOR

Allahın selamı Rahmeti bereketi tüm mahrumların, mazlumların ve tüm madur edilmiş olanların üzerine olsun.
Bana, Tekel işçilerinin sorunlarını, taleplerini anlatma ve duyurma fırsatı vermenizden dolayı sizin şahsınızda tüm kanal60 çalışanlarına teşekkür ediyorum.
Günümüzde demokrasiyle yönetildiği iddia edilen ülkelerde iktidarlar yetkiyi halktan alır. Anayasa halkın büyük çoğunluğunun gönül rızasıyla kabul ettiği, kabul etmesi gerektiği, insan onuruna uygun her kesin ve her kesimin hakkını koruyan, dayatmadan uzak, ön kabullerden ve önyargılardan bağımsız, ekonomik sosyal, siyasal ve kültürel anlamda milletin her kesimini kuşatacak ve kucaklayacak dünya ve ahirette insanlığı saadete kavuşturacak bir anayasa metninde bu halkın büyük ekseriyetinin uzlaşması gerekmektedir diye düşünüyorum.
Böyle bir anayasada ancak fıtratı bozulmamış insanların eliyle ortaya konulabilir.
1982 Anayasası her tarafı delinmiş olmasına rağmen hala yürürlüktedir ve toplumun milyonlarca yeni yetişen genç nüfusunun bu anayasayı tasvip edip etmediği de belli değildir. Böyle bir anayasa demokratik bir ülkeyiz ya da olmalıyız iddiasında bulunan iktidar ve muhalefetin kararıyla bu haliyle bu anayasa oylama sunulmalıdır. Eğer bu yapılamıyorsa her yönüyle insan onuruna yakışır yeni bir anayasa için acilen çalışmalar başlatılmalıdır. Aslında Sorun akp sorunu olmaktan öte sistem sorunudur. Maalesef Türkiye’de birçok yazarçizer kesimden, siyasetçilerden ve yahut uzmanlardan birçok kişi bunu ifade etmesine rağmen somut adımlar atılamamaktadır.
İş dönüp dolaşıp menfaate gelmektedir. Her kurum kendi hiyerarşik yapısı içerisinde kendini korumak için anayasanın birçok maddelerini her türlü yönüyle yorumlamakta ve kendi taraflarına yontmaktadırlar.
Seçimlerde iktidara oynayanlar bu anayasaya göre seçilmekte ve işlerine geldiği gibi yorumlamakta ve istediği gibi onu delmektedir. Yine delinen maddelerin yerine yine ilerde insanların başına bela olabilecek maddeler yerleştirilmektedir.
Kamuda istihdam edilen ve bir takım maddelerle ayrıştırılan memur ve işçi kesiminin ve hatta toplumun her kesiminin bu maddelerden dolayı sıkıntılarının bitmediğini görmekteyiz.
Kamuda çalışanları, işçi memur diye ayrıma tabi tutup onları birbirine hasım gibi göstermeye, aldıkları ücretler konusundan tutunda sendikal haklara kadar farklı farklı muamelelere tabi tutup ayrıştıran yine bu çarpık anayasa ve çarpık yapılanmadır.
Aynı kurumda çalışan bir memur, özelleştirmeden dolayı öncelikle havuza alınmakta daha sonrada uygun bir kurumda istihdam edilirken, aynı kurumun işçisi işsiz kalmakta ve 4c gibi kölelik yasası olan bir maddeyle istihdam edilmeye çalışılmaktadır.
Aynı kurumda 15–20 yıldır çalışan bir işçiyle aynı süreyle çalışmış olan bir memur arasında da maaş oranlarında da sıkıntı doğuran farklılıklar mevcuttur.
Gelir dağılımının adilane olmadığı ülkemizde bu gibi sorunlar hiçbir hükümet tarafından giderilememektedir ve bunun sebebi yukarda belirttiğimiz çarpık anayasal hükümlerden kaynaklanmaktadır.
Böyle bir ortamda ve yaşanan bu süreçte 2008’in haziran ayında satılan ve devredilen sigara fabrikalarında ki işçilerin çok az kısmı özel şirkette kalmış ve diğer işçiler yaprak tütün işletmelerinde istihdam edilmeye başlanmıştır. Altı Sigara fabrikasını alan özel şirket, bunlardan sadece Samsun sigara fabrikasını çalıştıracağını belirtmiş, siyasi baskılardan ya da anlaşmalardan olsa gerek Tokat sigara fabrikası da çalıştırılma kapsamına sokulmuş buda ancak bir yıl sürmüştür.
2011’e kadar ömür biçilen yaprak tütün işletmeleri hükümetin aldığı ani bir kararla 2010’un ocak ayının sonunda kapatılması kararlaştırılmış ve işçilerin iş akitleri tek taraflı feshedilerek, kıdem ve ihbar tazminatları ödenerek 4 c denen ucube bir yasayla başka kurumlarda istihdam edilmek istenmiştir.
Aynı kurumdaki tüm memurlar önce havuza alınmış daha sonrada başka kurumlarda tüm anayasal haklarıyla birlikte istihdam edilmişlerdir.
İşçiler söz konusu olduğunda, memur ve işçi bile olmayan bir konumda 4c denen ve içeriği köleliği andıran ve asgari ücrete tabi tutarak işçileri sefalete mahkum eden bir uygulamaya tabi tutulmuşlardır.
5 Aralık 2009 cumartesi günü Başbakanın İstanbul’daki talihsiz açıklamasıyla Tekel işçilerinde başlayan infial,15 Aralık Salı günü Ankara’da eyleme dönüşmüş ve süreç bu şekilde devam etmiştir.
Hükümet tarafından yapılan açıklamalarda yaprak tütünlere geçiş yapan ve bir buçuk yıldır oralarda atıl bir durumda tutulan işçiler hep yetim hakkı yiyen insanlar olarak sunulmuşlar ve 4c kölelik yasasını biz işçilere bir lütuf ve ikram gibi sunuluyor olarak göstermişlerdir.
Bir kere buradan tekrar dile getirmek gerekir ki eğer biz yetim hakkı yemişsek ( ki biz bunu asla kabul etmiyoruz ) bunun baş sorumlusu yine hükümetin ta kendisidir. Zira bizi oralarda tutan yine kendileri olmuştur.
Biz işçilerin kamuya maliyetinin 40 trilyon olduğunu söyleyen Başbakan neden yaprak tütünlerde bürokrasinin bir buçuk yılda yapmış olduğu gerekli gereksiz harcamalardan bahsetmez.
Hassasiyeti çok fazla görünen hükümete sesleniyorum siz bu işçileri madem buralarda yatarak para kazanmakla suçluyorsunuz neden buna fırsat verdiniz. Neden daha önce bizleri 4c ye ya da başka bir şeye göndermediniz. Eğer fabrikalar kapandığında bir buçuk yıllık süreçte yaprak tütünlere geçen işçilere sadece maaş ödeseydiniz 40 trilyonluk maliyeti 20 ya da 30 trilyona çekmiş olacaktınız.
Devlet adamlığı 72 milyonun her kesiminin hakkını hukukunu gözetmeyi ve adil olmayı gerektirir.
Sadece empatiyle bu sorunlar çok kolaylıkla çözülebilir.
Hem hükümet yetkilileri hem de Sayın başbakan kendilerini bizim yerimize koysunlar ve önce 4c ye onlar gitsinler.
Fazla değil 3 ay dayansınlar bakalım nasıl bir şeymiş bu 4c
Şimdi Nasıl bir şeymiş bu 4c ona bir bakalım,
4 C uygulaması Özelleştirmeler nedeniyle işsiz kalacak işçilerle ilgili olarak sus payı olarak gündeme getirildi.
657Sayılı Devlet Memurlar Kanununun 4.maddesinin ( C ) fıkrası ile 03–05–2004 tarihinde yürürlüğe konulan
“ Özelleştirme uygulamaları sonucunda işsiz kalan ve bilahare işsiz kalacak olan işçilerin diğer kamu kurum ve kuruluşlarında geçici personel statüsünde istihdam edilmelerine ilişkin esaslara göre, bakanlar kurulu tarafından 14–02–2005 tarihinde kararlaştırıldı.
Bu karara göre, istihdam edilecek geçici personele, tahsil dereceleri dikkate alınarak belirlenecek brüt aylık ücretler ödenecek,
Bu ücret dışında her hangi bir ad altında ücret ödenmez ve sözleşmelerine bu yönde hüküm konulamaz. Ayrıca bu ücretler kanunda üst sınır olarak belirlenmiştir, asıl ücret gidecekleri kurumlarca ayrıca belirlenir.
Çalışma saatlerinde devlet memurları için tespit edilen çalışma saat ve süreleri dikkate alınır, ancak geçici personel kendisine verilen görevleri çalışma saatlerine bağlı kalmaksızın sonuçlandırmak zorundadır.
Normal çalışma saatleri dışında veya tatil günlerinde yapacağı çalışmalar karşılığında her hangi bir ek ücret ödenmez.
Geçici personel, istihdam edildiği sürece dışarıda kazanç getirici başka bir iş yapamaz.
Çalıştıkları her ay için azami bir iş günü ücretli izin verilir.
Geçici personelin vizite hakkı dört ay içerisinde iki gündür.
Geçici personelin hizmet sözleşmesinin feshinde ihbar kıdem ve sair adlar altında her hangi bir tazminat ödenmez geçici personelin tip sözleşme örneklerinin Maliye bakanlığına vize ettirilmesi zorunludur.
Vize işlemi yapılmadan sözleşme yapılamaz ve her hangi bir ücret ödenemez.
—Gönderildiğiniz kurumun idareci tarafından en fazla 11 aya kadar çalıştırılabilirsiniz. ( Kİ BU SON ÇALIŞMLARDAN ÖNCE 10 AY İDİ )
Adalet dağıtacağım deyip, devletin kamu işçisine vermiş olduğu hakları elinden almak hangi adaletle bağdaşır.
Kalkındırmaya geldim deyip, devletin kamu işçisinin aldığı (bu ortalama 1400 ila 1600 arasıdır) maaşı üçte bire yani asgari ücrete tabi tutup ondan sonra milleti aldatmaya yönelik olarak verdiğiniz ortalama yüzde 20 ye yakın zamla kamuoyunu yanıltmak mıdır kalkındırmak?
Sayın Başbakan eylemlerin ideolojik olduğunu söylüyor. Söylermisiniz elinden hakları alınan ve farklı bir muameleye tabi tutulan tekel işçilerinin hak ideolojisinden başka neyi olabilir.
Hükümete muhalif her kesimin Tür-İş’in önüne gelip bize destek olmalarının sebebi de hükümettir. Bizim istediğimiz bellidir. Biz bize verilmiş haklarımız neyse onu istiyoruz ve başka bir şeyler peşinde değiliz.
İşçilerin büyük çoğunluğu AKP’ye oy veren insanlardan oluşmaktadır. Sayın Başbakan işçilerin yüzde 60 bana oy vermiş bunları 4c göndermekle demek ki doğrusunu yapıyorum diye çok acayip tuhaf mı tuhaf bir açıklama daha yapmıştı.
Sayın Başbakan size oy veren insanlar sizden ihaleler, rantlar vs istememekte sadece ellerinden almaya kalktığınız haklarına sahip çıkmaktadır. Size oy vermek haksızlık doğurduğuna göre bundan sonrada hiçbir işçi size oy vermez herhalde.
Birkaç gün önce Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanının açıklaması gerçekten üzüntü verici bir durumdu. Sanki bizler 500–600 tl maaş alıyormuşuz da bunun artırılması için eylem yapmışız ve zatı âlileri de bize 50 100 lira zam yapmışlar ve durumumuzu iyileştirmişler.
Bu Bakanlık derecesine gelmiş biri olarak bir kişinin yapacağı en talihsiz açıklamalardan bir tanesidir.
İnsanları ve ülkeyi her alan ve anlamda kalkındırmaya geldiğini iddia eden bir hükümetin 20 yıllık kamu işçisinin maaşını üçte bire düşürüp sonrada birkaç lira artırmaya gitmesi ve bu ücrete çalışacak milyonlarca işsizimiz var demesi gerçekten üzüntü verici bir durumdur.
Sayın bakana buradan soruyoruz hangi medeni bir ülkede çalışan emekçinin maaşını üçte biri düşürüp tekrar 50 lira100 lira yükseltmek var
Bu mudur insanları kalkındırmak
Sizlerde aldığınız milletvekilliği maaşını üçte bire düşürün bakalım evinizde ocağınızda çevrenizde neler olup bitiyor.
Bu hükümete bu halk umut bağlamıştı. Adalet olacak kalkınma olacak diye bekleyip durdu.
Ama maalesef gördük ki ne adalet geldi ne de kalkınma
Sağlıkta, ulaşımda, iletişimde bir takım olumlu politikalar dışında orta ve alt sınıflar yine ezilmeye ve sefalete mahkûm ediliyor.
Sağlık alanında yeni başlatılan uygulamalarla memurda 3 lira olarak alınan katılım payı biz işçilerde, bağkurlularda 8 lira 10 lira oldu. Eczanelere gidemez olduk.
Çünkü 3 liralık 4 liralık bir ilaç almaya gittiğimizde önümüze 25 lira 30 lira fatura çıkıyor.
Ankara’da yurdun dört bir yanından gelen Tekel işçisi son günlerin popüler söylemi olan milli birlik ve kardeşlik projesi diye adlandırılan demokratik açılımın en güzel örneğini vermektedirler.
Anadolu kültürünün en zengin örneklerini, dayanışmayı ve barışı Türk işin önünde 21.gününe giren onurlu direnişte gösteren Tekel işçisi, yapmış olduğu hak arama mücadelesini kimseye zarar vermeden, hiçbir provakatöye yol açmadan sürdürmektedir ve hakkını alana kadar da sürdürecektir.
İktidarın kamuoyunu yanıltmaya yönelik her açıklaması tarafımızdan gerçekler ortaya konularak bertaraf edilecektir.
Emniyet güçlerinin Abdi İpekçi Parkında bizlere uygulamış olduğu çağ dışı muameleye rağmen Tekel işçisi sağduyusunu yitirmemiş bilakis polislere sıcak elini uzatmış onlara kendi sorunlarını anlatmış ve onlarında güvenini kazanarak desteğini almıştır.
Ankara Halkına ve esnafına buradan çok teşekkür ediyoruz. Onlar da bizlerin uğramış olduğu haksızlığın farkındalar ve direnişimize destek olmaktadırlar.
Yine diyoruz, tekrar ifade ediyoruz, bizler ülkenin şu hassas döneminde sosyal devletin bizlere vermiş olduğu hakların korunmasını ve ülkede adaletli bir gelir dağılımının acilen uygulamaya sokulmasını talep ediyoruz.
Toplumun her alanda her kesiminin sıkıntılarına insani ve vicdani çözümler sunulmasını bekliyoruz.
Bu sohbetimizi noktalarken Tekel işçisinin hak arama mücadelesinde girmiş olduğu süreçten dönmeyeceğini ve gücünü haklılığından aldığını tüm kamuoyuna sunuyor tüm Tokat halkına ve tüm Türkiye’ye saygılarımızı sevgilerimizi sunuyoruz.

04.01.2010
Şinasi ULUDOĞAN
( 4 C MADURLARINDAN BİRİ )
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Ramazan_YILMAZ
Yeni Üye
Yeni Üye


Kayıt: Sep 19, 2006
Mesajlar: 8

MesajTarih: Sal Şub 02, 2010 2:06 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Sayın Şinasi Bey,
Öncelikle şunu belirtmekte yarar vardır sanırım; biz müslümanların, küfür ve beşeri rejimlerden herhangi bir anayasa talebi yoktur. unutmayınız ki, beşeri tüm yasalar yüce Allah'a isyan ve küfürdür.
İkincisi, anadolu halkı, en azından %95'i, yani bu rejime Kemalist zorbalığa oy veren halkın hepsi şirk ve küfür içerisindedir. bu nedenle bu müşrik çoğunluğunun talep ve isteklerine uygun da olsa yapılacak her yasa Allah'a isyan içeren küfür metinleridir.
Üçüncüsü, müslüman olduklarını iddia eden kimselerin, yani bizlerin küfür rejimi olan kemalist zorbalıktan hiçbir talebimiz yoktur, ancak bu zorba dikta rejimine ve onu ayakta tutan Tayip ve benzeri müşrikler ile bu rejime oy veren kimselere söyleyeceğimiz tek söz vardır. O da, onların, kendi nefislerini yüce Allah'ın azabından kurtarmaları için, bir an önce iman etmeleri ve bu küfür ve zorba işgalci rejimi sonsuza kadar, bir daha adından söz etmemek üzere tarihin sayfalarına atılması gerekir.
Dördüncüsü, biz müslümanlar elbette mazlumdan yanayız, ancak onlara yardım etmek, Allah düşmanı, kafir ve zorba kemalist sistem içerisinde çare aramak değil, öncelikle onları iman esaslarını gereği gibi kabul etmeye davet ederiz, sonra kurtuluşun İslam'da olduğunu kendilerine açıklarız ve nihayet maddi olarak yardımda bulunuruz. Yoksa küfrün idarecilerine yeni bir anayasa yapmaları için akıl vererek onların, yüce Allah'a isyanlarına devam etmelerini sağlayamayız.
Yüce Allah, Müslüman olduklarını söyleyenlere gereği gibi dinlerini öğrenecek akıl fikir versin.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
acizkul
Yeni Üye
Yeni Üye


Kayıt: Aug 11, 2008
Mesajlar: 3

MesajTarih: Pts Şub 22, 2010 1:17 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

ALLAH TEALA Hazretlerinin Selamı Rahmeti Bereketi Hidayete tabii olanların üzerine olsun İMAN dolu yüreğine sağlık Ramazan abi ALLAH Yar ve Yardımcımız olsun.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
ibrahim_shinasi
Yeni Üye
Yeni Üye


Kayıt: Sep 21, 2006
Mesajlar: 10

MesajTarih: Çrş Nis 28, 2010 6:27 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Sayın Ramazan Bey benim 4c ile ilgili yazmış olduğum yazıya eleştirl bir yaklaşımla yorum yapmışsınız.
Eleştirinizi saygıyla karşılamakla birlikte ben yapmış olduğunuz eleştirinin benim yazmış olduğum konuyla ilgisini göremedim.
Zira ben bir müslümanım ve tc den anayasa falan dilenmedim benim dediğim şudur
Eğer bu mevcut hükümet yada bir başkası, sadece insan olduklarını hatırlamakla bazı şeyleri halletme imkanına sahip olabilirler.
Bizim istediğimiz ideal bir şey yani islami bir anayasayı ancak tevhid temelli bir anlayışın sahipleri ortaya koyabilir
Küfür ve şirk düzenlerinden bu anlamda bir talebimiz yok. Ancak içinde yaşadığımız toplumun gerçeklerinden hareketle güncel sorunlara karşıda kayıtsız kalamayız. Emekli olduğunuz kurumda sizin mesai yaptığınız dönemde buna benzer sıkıntılar mutlaka olmuştur.
sorun temeldedir temeli düzeltmek gerek deyip o an için bir kesime yönelik yada her hangi bir kesime yönelik rejim tarafından yapılan zulme ve haksızlığa kayıtsız kalamayız.
vesselam
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder
Mesajları göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Kur'ani Mücahede Forum Ana Sayfası -> Güncel Haberler Tüm saatler GMT +1 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

 
Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com
Bu site, Mücahede Yayınları´nın bir yayın organıdır
Sayfa Üretimi: 0.05 Saniye